Novinky

Hromadná objednávka hotových jídel od hotovky.cz

26.05.2015 12:34
Pro plzeňské celiaky se naskytla možnost udělat hromadnou objednávku hotových bezlepkových jídel od hotovky.cz. Jelikož se blíží prázdniny, vidíme to jako usnadnění vyvařování na dovolené. Koukněte se prosím na www.hotovky.cz/kosik/ do sekce Bez lepku a vybrané zboží prosím pošlete s...

Bezlepkový Bernard s dopravou zdarma

17.05.2015 19:17
Pro ty z Vás, kteří drží bezlepkovou dietu, máme pozitivní zprávu. U příležitosti Mezinárodního dne celiakie máte jedinečnou možnost objednat si bezlepkový ležák až k Vašim dveřím. A dopravu máte zdarma!   www.bernard.cz/cs/e-shop/lahvove-pivo/14.shtml  

Bezlepkové těstoviny MASSIMO ZERO z Itálie

12.04.2015 20:56
Rádi bychom Vám oznámili, že byl zprovozněn nový e-shop s bezlepkovými těstovinami MASSIMO ZERO z Itálie. Firma nabízí 15 druhů těstovin vč. lasagní a noků Speciální sleva 10 % pro členy celiak klubů -  stačí do poznámky při objednávce napsat kód : CLK01 - sleva 10 % Pro...

Velikonoční pečení

Recepty z velikonočního pečení

25.03.2015 16:02
První várka receptů je tady, zbytek dodám až dorazí na mail.   Tvarohový beránek  (bábovka)   Ingredience: 250g cukru krupice 250g rostlinného tuku (Hera, Zlatá Haná) + na vymazání 3 vejce 250g tvarohu (tučný z vaničky) 250g pohanková mouka 3 lžíce kakaa (nemusí být) ½ bezfosfátového...

Bezlepkové vánoční pečení

Recepty z vánočního pečení

20.10.2014 22:16
Citronové cukroví 320g mouky (namícháno 1/3 Jizerky + 2/3 Doves farm bordová), 150g moučk. cukru, 150g tuku (Hera), vanilkový cukr, šťáva + kůra z 1 citronu (použita sušená citr. kůra - chem. ošetření??) Zpracujeme těsto, necháme odležet v chladu, vyválíme placku asi 2-3m tlustou,...

Cukroví od JIPEKu

Objednejte si vánoční cukroví od jizerských pekáren!

05.11.2014 10:46
Jizerské pekárny příjímají do 10.12.2014 objednávky na vánoční cukroví. Šance pro ty z nás, co si na pečení sami netroufají.   Nabídka i s ceníkem ke stažení v odkazu níže: Nabídkový ceník - Vánoce 2014 (bezlepka BEZ SMLOUVY).pdf (510,8 kB)

Vítejte na našem webu

Na těchto stránkách naleznete informace o onemocnění zvané celiakie, o bezlepkové dietě a o našem životě.

Celiakie je onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku. Projevuje se neprospíváním dítěte, resp. váhovým úbytkem u dospělého, nadýmáním, bolestmi břicha a průjmy s objemnou mastnou stolicí, a dále příznaky z nedostatečného vstřebávání živin a vitamínů z potravy. První projevy se mohou projevit kdykoliv. Hlavním léčebným opatřením je dodržování přísné bezlepkové diety. Lepek je obsažen v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu a ve všech výrobcích připravených z těchto obilnin. Hlavní součástí bezlepkové stravy je kukuřičná rýžová a sojová mouka, brambory, rýže, soja, pohanka. 

Anketa

Jak dlouho máte celiakii?

Právě mi na ni přišli (28)
41%

Méně než 5 let (18)
26%

Více než 5 let (12)
18%

Prakticky od malička (10)
15%

Celkový počet hlasů: 68

Diskuze

Datum: 07.06.2018

Vložil: Albertfef

Titulek: How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The prostate related is a vital section of a male's reproductive :. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The men's prostate is located just while watching rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient to the patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.Prostate infection, also known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related symptom in men younger than 55 years. Infections from the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common coming from all kinds of prostate infection. It is caused by bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition connected with a particular defect inside the gland and the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be a result of trauma on the urinary tract or by infections from other regions from the body. A patient may experience testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal with the prostate defect accompanied by the utilization antibiotics and NSAIDs to take care of the soreness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not to determine the causes of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable diet is important. These are some of the things you can do to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for overall health and this will also keep your urinary track clean.

2. Some studies declare that a number of ejaculations a week will prevent prostate cancer.

3. Eat beef in moderation. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will increase the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most significant measure to look at to make sure a healthy prostate would be to go for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you need to select prostate examination at least once a year.

Datum: 31.08.2015

Vložil: Kateřina

Titulek: Prodej

Dobrý den,chtěla by jsem se zeptat zda-li bude zase jako minuly rok předváděčka bezlepkových potravin jako byla minuly rok na lochotine ?? Děkuji

Datum: 24.09.2014

Vložil: Petra

Titulek: díky za akci v Plzni

Dobrý den, moc děkuji za uskutečněnou akci v Plzni. Našla jsem spoustu zajímavých informací a moc se mi tam líbilo. Bohužel jsem měla zdravotní problémy po čajovém pečivu "Dobrotky od Lodky". Snědla jsem pouze 5 ks cukroví a do 2 hodin jsem objímala mísu u záchodu. Tato reakce těla je u mne známkou, že je jídlo kontaminované. Přesto moc děkuji za akci.

Datum: 30.09.2014

Vložil: Dobrotky od Loďky

Titulek: Re: díky za akci v Plzni

Moc mě mrzí,paní Petro,že Vás postihly problémy.Vzpomínám si,jak jsme probíraly osobně,co Vás trápí a jak Vás ta celiakie zlobí.Za svoji bezlepkovost ručím,nemáme ani prašnost a suroviny ze kterých jsem vyráběla,jsou známkou jistoty.Netuším,co by Vás mohlo zlobit.Někde bylo malinko kokosu,někde koření,někde oříšky.I když mi dodavatel ručí,že suroviny nejsou kontaminovány a balené zvlášť,je to opravdu už jen na tý důvěře,protože nejsem schopná nechávat všechno znovu měřit a ani to ekonomicky nejde.
Je mi to opravdu líto a věřte mi,že jsem i zvažovala ukončení výroby,je ale spousta těch,co se ozvali,že právě to naše pečivo bylo tak dobrý,že se díky Plzeňský akci,navýšil náš seznam odběratelů.My,výrobci,kteří se zaobíráme touto problematikou,jsme pořád na tenkým ledě.My,kteří jsme se na to dali,to neděláme pro peníze ale pro vás.Víme,jak je to těžký,a finančně náročný,když se má ze dne na den přejít na stravu bez lepku.
Jsem ráda,že jste se ozvala,jsem zase o malinko chytřejší a to,co jsme kontrolovali na 100%,teď musíme hlídat jednou tolik.Omlouvám se .M.Lodinová

Datum: 20.09.2014

Vložil: Martin

Titulek: díky

Chtěl bych pochválit zajímavou akci, překvapilo mě docela velké množtví stánků a povídání příjemného a rozumného pana doktora.

Datum: 22.09.2014

Vložil: Pavla

Titulek: Re: díky

Děkujeme, Vaše pochvala nás velmi těší :)

Datum: 18.08.2014

Vložil: Kateřina

Titulek: Celiaci v Plzni

Dobrý den.Jsem ráda a děkuji za to,že mám možnost setkat se s jinými celiaky z Plzně a okolí.Moc mi to pomáhá a těším se na další akce,vaření apod. Kateřina.

Datum: 17.08.2014

Vložil: Ladislava

Titulek: poděkovaní

Děkuji za Vaše stránky, rady,akce a pomoc diky

Přidat nový příspěvek

Novinky

Kukuřičné trubičky Alaska

29.05.2014 17:00
Kukuřičné trubičky Alaska Dovolte abych vás informovala,že v levných potravinách v ul. Bedřicha Smetany (kousek od náměstí) jsem dnes objevila kukuřičné trubičky Alaska od slovenského výrobce za 3,90/ks. Nevím kolik stojí "normálně",ale cena se mi zdála přijatelná  Minimální...

Jaro v plném proudu, máme tu seznam bezlepkových zmrzlin

29.05.2014 16:58

Globus stahuje z prodeje kukuřičnou strouhanku

29.05.2014 16:55
Globus stahuje z prodeje kukuřičnou strouhanku 22.05.2014 14:06 Vážení zákazníci,  firma Globus ČR, k.s. stahuje s okamžitou platností z prodeje potravinu Strouhanka kukuřičná speciál 200g 8594155029686, datum výroby 8. 10. 2013 a 7.10. 2013 ŠARŽE 131008-2-01...

Celiaci mohou získat až 6000kč jako příspěvek na bezlepkovou dietu

29.05.2014 16:53
Celiaci mohou získat až 6000 korun jako příspěvek na bezlepkovou dietu   www.novinky.cz/zena/zdravi/333793-celiaci-mohou-ziskat-az-6000-korun-jako-prispevek-na-bezlepkovou-dietu.html  
<< 1 | 2 | 3