Diskusní téma: Otevřená diskuze

Datum: 21.02.2017

Vložil: slavek

Titulek: pivo

Dobrý den.Nevíte někdo,kde tocí v Plzni bezlepkové pivo?

Datum: 04.02.2016

Vložil: karel

Titulek: kluk

jak urcit pohlavi u nenarozeneho ditete

Datum: 06.10.2015

Vložil: Soňa

Titulek: Školní jídelny

Dobrý den, poradíte mi, prosím, jaké školní jídelny pro základní školy jsou schopné vařut bezlepkově?Děkuji

Datum: 04.05.2015

Vložil: Klára Křečková

Titulek: Gastroenterolog Plzeň

Dobrý den, přestěhovala jsem se do Plzně a chtěla bych se zeptat, kam chodíte na kontroly s celiakií? (Tedy předpokládám, že je i zde běžné, že chodí na odběry krve a následně pro výsledky, zda je vše OK). Děkuji moc.

Datum: 04.05.2018

Vložil: Krausová

Titulek: Re: Gastroenterolog Plzeň

Mám stejnou otázku, je v Plzni centrum ... lékař , který se věnuje i celiakům , kde je možná kontrola , informace , CT, odběr krve? Máte pravidelná setkání, ráda bych se zúčastnila, díky Alena Krausová

Datum: 11.11.2014

Vložil: Jaroslava

Titulek: rada

Dobrý den mam takovou prozbu muj syn Lukáš je moc hubení má 12apul je vysoký 165cm aváha je 37,5 .Tak jsem se chtěla zeptat jestli mate podobne zkušenosti s váhou nebo kam bych se mohla obratit dekuji Rajšlová

Datum: 14.11.2014

Vložil: Žežulková Kateřina

Titulek: Re: rada

Dobrý den,jen se v začátku zeptám zda syn trpí celiakií,byla mu diagnostikována???
Pokud je syn pacientem s celiakií a drží bezlepkovou dietu,je možné a velice pravděpodobné,že jeho váha se po čase léčby bzl dietou zvýší.
Střevo postižené zánětem a se ztrátou schopnosti vstřebávat živiny se zahojí a proces vstřebávání se obnoví.Tělo přestane strádat nedostatkem vitamínů,minerálů,živin a u dětí dochází často k rychlému růstu apod.
Pokud problémy budou přetrvávat,obraťe se na vašeho ošetřujícího lékaře a vše konzultujte!!!Názor ode mne je pouze laický a bzl dieta u každého reaguje jinak.
Děkujeme za váš dotaz!!

Datum: 04.01.2015

Vložil:

Titulek: Re: Re: rada

ano trpí a dodržuje dietu .Má jí už 4 roky .Ted jsme bily u setřičky v Plzni tak trochu přibral ale musí jist děkuju za názor aradu

Datum: 25.01.2015

Vložil: Žežulková Kateřina

Titulek: Re: Re: Re: rada

Dobrý den,těší mne,že kontrola přinesla pozitivní zprávu. Při bzl dietě je nutné nejen její dodržování,ale i vyváženost stravy,o které se často mluví.Jistě toto podotkla i nutriční sestra při vaší kontrole.
Přeji vám tedy,aby syn jedl s chutí a dieta spolu s pestrou stavou pro něj byla tím nejlepším lékem,a vám dělalo radost každé synovo přibrané kilo!
Přejeme mnoho zdraví a spokojenosti!!!
S pozdravem za Celia Club Plzeň Kateřina Žežulková.

Přidat nový příspěvek